Novoměstská setkání

V roce 1979 pozvalo město Bad Neustadt zástupce ostatních měst s názvem Neustadt na první setkání: tak vznikla myšlenka „Neustadt“. Od té doby se každoročně konají setkání měst s názvem Neustadt. Mezi těmito městy se rozvinula ohromná vlna cestování, návštěv a kontaktů.

Fotbalové kluby pořádaly „turnaje Neustadt“, mládežnické skupiny, hasičské sbory, sdružení záložníků, folklórní a turistické spolky, šachové a pěvecké spolky – všichni se vydávají na cestu, aby si získali přátele v jiných Neustadtech, navštívili je, společně oslavili svátky a navázali nové kontakty. Celé speciální vlaky, nespočetné autobusové jízdy a soukromé rodinné výlety staví myšlenku Neustadtu na široký základ mezi obyvatelstvem Neustadtu.

Pro mnoho obyvatel Neustadtu je však velké „setkání Neustadtu“ s často více než 1000 účastníky z celé Evropy každoročním vrcholem. Zde se většinou slaví společně v rámci velkého městského festivalu. Při tom se udržují stará přátelství a navazují nové kontakty.

Příští setkání Neustadt se bude konat v roce 2027 v Nieuwstadtu v Nizozemsku.